Euro Cup 2011: dvije pobjede za početak

Takmičenje najvišeg ranga u sjedećoj odbojci u Europi, Euro Cup je počelo. Sistem takmičenja Evropskog kupa je promjenjen jer ekipa Rodnik iz Rusije nije uspjela osigurati vize za svoje igrače, zbog čega će ekipe učesnice igrati po sistemu “svako sa svakim”. OKI Fantomi su do sada igrali dvije utakmice. U prvoj su pobijedili domaćina IKS Atak Elblag 3-1. Prvi set smo pobijedili u igri, ali smo kasnije za ”zelenim stolom” zbog propusta domaćina i našom nepažnjom izgubili sa 1-25. Nakon toga je krenulo sve kako treba : 25:21; 25:10 i 25:15. U drugoj utakmici, Fantomi su sinoć savladali poljsku ekiput Start istim rezultatom 3:1 ( 25:8; 25:21, 23:25 I 25:16). Izgubljeni set nije rezultat loše igre nego taktike trenera Nuhanovića koji je ovu priliku iskoristio da uigra večinu igrača sa klupe.